ВОДОКОРИСТУВАННЯ

Розробка паспортів свердловин

Паспорт свердловини — документ, в якому зафіксовано основні геологічні, технічні і технологічні відомості про свердловину: призначення, дата початку і кінця буріння, положення, глибина вибою, конструкція, альтитуда гирла, ротора, колонного фланця, геологічний розріз, абсолютні відмітки продуктивних пластів, дати і інтервали їх перфорації, дані експлуатації свердловини, відомості про різні випробування, ускладнення в процесі буріння і експлуатації, про роботи з їхньої ліквідації та капітальні і поточні ремонти.
Свердловина без технічного паспорта вважається неіснуючою, а її експлуатація являється неправомірною та протизаконною. Як об’єкт природокористування, кожна свердловина повинна бути зареєстрована та поставлена на облік.
Реєстрація паспортів здійснюється Держгеонадрами шляхом ведення Державного реєстру артезіанських свердловин на підставі Порядку державного обліку артезіанських свердловин, облаштування їх засобами вимірювання об’єму видобутих підземних вод, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.12 № 963 (надалі – Порядок № 963). Дані державного обліку артезіанських свердловин включаються до державного водного кадастру. У паспорті відображаються всі параметри та характеристики свердловини на воду, які вкрай необхідні для правильного підбору водопідіймального обладнання і монтажу відповідної автоматики.
В процесі експлуатації свердловині може знадобитися поточний чи капітальний ремонт або профілактичні заходи, та без точних відомостей про конструкцію свердловини жодна ліцензована організація не візьметься за подібну роботу адже це може мати вкрай негативні наслідки. Відомості, які обов’язково повинні бути зазначені в паспорті для постановки свердловини на кадастровий облік:
● дані про власника свердловини (паспортні дані для приватної особи, адреса та реквізити організації – для юридичної)
● точні координати місця розташування свердловини
● результати геофізичної розвідки, геолого-технічні дані
● відомості про склад ґрунту в даній місцевості (геологічна картина)
● опис та характеристик пройдених при бурінні порід
● експлуатаційні показники
ТОВ “ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ” має відповідну компетенцію з розробки та документального супроводу реєстрації паспортів свердловин та проектів буріння. Наша компанія якісно та професійно підготує всю необхідну документацію для буріння, експлуатації та ремонту свердловини.

дізнатися більше або замовити послугу